ΕΚΔΗΛΩΣΗ ΠΡΟΣ ΤΙΜΗΝ ΤΗΣ ΠΑΤΜΙΑΔΑΣ

Το Σωματείο Ενοικιαζόμενων Δωματίων και Διαμερισμάτων Πάτμου για όγδοη συνεχή χρονιά σε συνεργασία με τους γονείς των μαθητών της Πατμιάδας Εκκλησιαστικής Σχολής, διοργάνωσε εκδήλωση την Παρασκευή 1 Φεβρουαρίου 2019 προς τιμήν της Σχολής. Η εκδήλωση έλαβε χώρα στην τραπεζαρία της Σχολής όπου παραβρέθηκε μεγάλος αριθμός κατοίκων του νησιού.
Στην εκδήλωση προσφέρθηκαν πλούσια εδέσματα και κληρώθηκαν δώρα από τη λαχειοφόρο αγορά. Τα έσοδα θα διατεθούν για κάλυψη αναγκών της Σχολής.
Χαιρετισμό απεύθυνε η απερχόμενη πρόεδρος του Σωματείου Ενοικιαζομένων Δωματίων και Διαμερισμάτων κ. Γιακουμίνα Πέντε,  ο Δήμαρχος Πάτμου κ. Γρηγόρης Στόικος και ο Σχολάρχης κ. Γιάννης Ζαρκαδούλας καθώς και η μαθήτρια της Γ’ Λυκείου και πρόεδρος του μαθητικού συμβουλίου Χριστοδούλη Σκεμπέ. Τον Άγιο Καθηγούμενο και Πατριαρχικό Έξαρχο Πάτμου εκπροσώπησε ο π. Ισίδωρος, εφημέριος της Σχολής και προϊστάμενος του Ι. Σπηλαίου της Αποκάλυψης.
Ευχαριστούμε ιδιαιτέρως την κ. Γιακουμίνα Πέντε για την στήριξη και τις πρωτοβουλίες της με στόχο την ενίσχυση και προβολή της Σχολής και της ιστορίας της. Την συγχαίρουμε για την πολυετή προσφορά της και ευχόμαστε το παράδειγμά της να βρει άξιους συνεχιστές.

Untitled-1 Untitled-2P1030305

P1030335      P1030351