Παρέλαση 28ης Οκτωβρίου 2021 στους Αρκιούς

Σε συνεργασία με το Δήμο Πάτμου, η Σχολή μας προχώρησε σε μια συγκινητική και μοναδική εκδήλωση κάνοντας παρέλαση ανήμερα της 28ης Οκτωβρίου στους Αρκιούς. Εκεί μας υποδέχθηκαν οι δύο μαθητές του Δημοτικού Σχολείου, Άγγελος και Ηλιάνα με τη δασκάλα τους. Τους προσφέραμε δώρα και τους ευχαριστήσαμε για τη φιλοξενία. Η παρουσία της Πατμιάδας στους Αρκιούς καλύφθηκε από το κρατικό τηλεοπτικό κανάλι και μεταδόθηκε σε δελτία ειδήσεων άλλων καναλιών επίσης. Η επιμνημόσυνη δέηση έγινε από τον π. Επιφάνιο Κάνδρο. Παρέστησαν ο βουλευτής Δωδεκανήσου κ. Β. Υψηλάντης, ο Δήμαρχος Πάτμου κ. Ελ. Πέντες, δημοτικοί σύμβουλοι και ο διοικητής του Α.Τ. Πάτμου. Ευχαριστούμε τους κατοίκους των Αρκιών για τη θερμή φιλοξενία. Συγχαρητήρια στο γυμναστή μας κ. Δ. Γαλάνη και στους μαθητές μας για την εξαιρετική εμφάνιση!