Διακρίσεις της Πατμιάδας στον 7ο Πανελλήνιο μαθητικό διαγωνισμό για τον Ποντιακό Ελληνισμό

Η Σχολή μας συμμετείχε στον 7ο Πανελλήνιο μαθητικό διαγωνισμό: Ποντιακός Ελληνισμός, μνήμες και όνειρα, παρελθόν, παρόν και μέλλον” και κατέλαβε τη δεύτερη θέση στην κατηγορία Project με θέμα: “Η συμπόρευση του Μητροπολίτη Αμάσειας Γερμανού Καραβαγγέλη και του Πάτμιου Εθνο-Ιερομάρτυρα Πλάτωνα Αϊβαζίδη στον Πόντο“. Επίσης, κατέλαβε τη δεύτερη θέση στην κατηγορία Διηγήματα με τίτλο: “Το λουλούδι μου μαράζωσε νωρίς”.

Να σημειωθεί ότι ο εθνομάρτυρας Πλάτων Αϊβαζίδης υπήρξε μαθητής της Πατμιάδας.

Θερμά συγχαρητήρια στους μαθητές μας: Ηλιού Αγγελική, Γαμπιεράκη Ειρήνη, Ελένη-Παλαιού Ιουστίνα, Πλατάνα Μαρία, Γαμπιεράκη Μελέτη, Ελένη-Παλαιού Μαρία, Θεοδοσίου Σταύρο, Κόττορο Χρυσοβαλάντη, Pillay Jeral-Βασίλη, Ravusu Semisi-Γαβριήλ και Παππά Ευαγγελία
καθώς και στους εκπαιδευτικούς Φίλιππο Σαπανίδη και Ελευθερία Κατσιώπη.