Ο ΣΕΒΑΣΜΙΩΤΑΤΟΣ ΜΗΤΡΟΠΟΛΙΤΗΣ ΒΕΡΑΤΙΟΥ, ΑΥΛΩΝΟΣ ΚΑΙ ΚΑΝΙΝΗΣ κ.κ. ΙΓΝΑΤΙΟΣ ΣΤΗΝ ΠΑΤΜΙΑΔΑ

Την Τρίτη 19 Σεπτεμβρίου 2017 είχαμε την ξεχωριστή τιμή και ευλογία να δεχθούμε την επίσκεψη του Σεβασμιωτάτου Μητροπολίτη Βερατίου, Αυλώνος και Κανίνης κ.κ. Ιγνάτιου. Ο Σεβασμιώτατος είναι απόφοιτος της Σχολής και με νοσταλγική διάθεση και συγκίνηση μίλησε σε μαθητές και εκπαιδευτικούς για τα χρόνια που πέρασε ως μαθητής της Πατμιάδας. Παρότρυνε τους μαθητές να είναι περήφανοι που ζουν και μαθητεύουν στην ιστορική Σχολή και να συνεχίσουν την παράδοση πολυάριθμων επιφανών αποφοίτων. Κάλεσε όλους να συναντήσουν, να γνωρίσουν και να αγαπήσουν τον Ιησού Χριστό, τον Κύριό μας και Θεό μας. Ευχήθηκε στα παιδιά καλή σχολική χρονιά και όλοι είχαν την ευκαιρία να πάρουν την ευχή του.